Polityka komórki macierzystej czesc 4

Inicjatywa jest odpowiedzią na wysiłki ustawodawców stanowych mające na celu zakaz transferu jądrowego komórek somatycznych (SCNT), proces wstawiania jądra z dorosłej komórki do wyłuszczonego jajka i wywoływanie dzielącej się komórki, tworząc blastocysty, z którego zarodkowe pędy można uzyskać komórki. SCNT został osiągnięty u zwierząt, ale nie, jak dotąd, u ludzi. Przeciwnicy poprawki, w tym grupa Missouri Right to Life i Raymond Burke, arcybiskup katolicki St. Louis, uważają, że SCNT jest klonowany – i tak moralnie kontrowersyjny jak aborcja. Podczas niedawnego wiecu jeden z mówców oskarżył zwolenników poprawki o poszanowanie konstytucyjnej ochrony klonowania i zabijania 2. Chociaż Missouri jest konserwatywnym państwem, poprawkę wspierają dziesiątki pacjentów, organizacje medyczne, instytucje akademickie i grupy biznesowe. Kampania mająca na celu przekazanie jej jest finansowana głównie przez Jima i Virginię Stowers, założycieli Stowers Institute for Medical Research w Kansas City, która ma nadzieję stać się siłą napędową badań nad komórkami macierzystymi. Rubin, który kieruje pro-naukową koalicją w St. Louis, twierdzi, że stawką jest jakość nauki, opieki medycznej i przemysłu biotechnologicznego w Missouri. Gdyby nasze państwo miało uchwalać prawa, które grożą naukowcom więzienia tylko za. . . szukając lekarstw, miałoby niszczący wpływ na naszą zdolność do ciągłego przyciągania najlepszych i najzdolniejszych – powiedział.
Danforth, który właśnie opublikował książkę o wpływie religii na politykę w Stanach Zjednoczonych, powiedział, że widzi moralne rozróżnienie pomiędzy aborcją a badaniami embrionalnymi komórek macierzystych. Zarodki wczesnego stadium, z których pochodzą komórki macierzyste nie zostały wszczepione do macicy. Nie mogą chodzić, rozmawiać, oddychać ludźmi – powiedział. Zdaniem Danfortha powiązanie badań nad komórkami macierzystymi z nadzieją na wyleczenie jest zarówno uzasadnione, jak i politycznie konieczne do przyjęcia poprawki. Mówimy, że naukowcy uważają, że jest to bardzo obiecujące – powiedział. Chodzi o to, aby znaleźć lekarstwa. Im jaśniejszy związek między badaniami a wynikami, które możesz zrobić politycznie, tym lepiej jesteś.
Były senator John Danforth. Od Donovan Marks do Washington National Cathedral.

W Kalifornii debata polityczna nad badaniami nad komórkami macierzystymi w dużej mierze dobiegła końca, a finansowane przez państwo przedsięwzięcie naukowe ma się rozpocząć. Przyznając pożyczkę CIRM, Schwarzenegger starał się zdobyć kapitał polityczny w swoim wyścigu o reelekcję przeciwko demokratycznemu skarbnikowi państwowemu, Philowi Angelidesowi, od dawna popierając inicjatywę komórek macierzystych. CIRM niedawno wydał wnioski o przyznanie dotacji na nasiona, mające na celu przyciągnięcie nowych śledczych z funduszami do 200 000 $ rocznie przez 2 lata, oraz dla kompleksowych grantów, zapewniających do 400 000 $ rocznie przez 4 lata dla naukowców, którzy osiągnęli zarodkowych badań nad komórkami macierzystymi lub blisko spokrewnioną dziedziną. Spodziewamy się ataku , powiedział CIRM s Hall, który ma nadzieję ogłosić odbiorców dotacji do marca. CIRM planuje również sfinansować 15 obiektów w Kalifornii, które zapewnią przestrzeń laboratoryjną i wsparcie techniczne w zakresie hodowli ludzkich zarodkowych komórek macierzystych, umożliwiając naukowcom wykonywanie projektów niezatwierdzonymi liniami komórek macierzystych.
W kwietniu ubiegłego roku CIRM wygrał ważne zwycięstwo, gdy sędzia Sądu Okręgowego w Alameda odrzucił pozwy wniesione przez podatników i grupy religijne kwestionujące legalność organizacji Decyzja została zaskarżona, a sprawa może trafić do Sądu Najwyższego w Kalifornii, ale Hall ma nadzieję, że zostanie rozwiązana do końca 2007 roku. Tymczasem w instytucjach badawczych w całym stanie panuje optymistyczny nastrój. Hall wyliczył ośmiu ustalonych badaczy komórek macierzystych, którzy przeprowadzili się do Kalifornii w ciągu ostatnich 2 lat lub przygotowują się do tego, w tym jeden z Australii i innych z Harvard University, Johns Hopkins School of Medicine, Washington University w St. Louis, University w Michigan i szpital dla chorych dzieci w Toronto. Wszyscy są gotowi do drogi , powiedziała Hall. Ludzie są podekscytowani. Telefon dzwoni z haka.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z byłym senatorem Johnem Danforthem można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Okie jest współtwórcą redaktora czasopisma.

[więcej w: dentysta warszawa bemowo, ile kosztuje wizyta u lekarza medycyny pracy, usg lodz ]
[podobne: poradnia neurologiczna lublin, pralka frania allegro, endometrioza w mózgu ]