Polityka komórki macierzystej

W Missouri, w tym sezonie wyborczym, były republikański senator John Danforth, kapłan episkopalny i przeciwnik aborcji, cytuje Nowy Testament, popierając poprawkę konstytucyjną, chroniącą legalność ludzkich badań embrionalnych komórek macierzystych. Nie znajduję w Biblii niczego, co powie mi, że komórki w naczyniu laboratoryjnym to ludzie , powiedział Danforth, który stracił brata na stwardnienie zanikowe boczne i wierzy, że badania doprowadzą do nowych metod leczenia chorób. W Ewangeliach znajduje się nacisk na uzdrawianie – ulżenie ludziom w ich cierpieniu . W stanie Wisconsin, gdzie wyizolowano ludzkie embrionalne komórki macierzyste, kampania wyborcza gubernatora demokratycznego, Jima Doyle a, przeprowadziła telewizyjne reklamy atakujące przeciwnika Doyle a, republikańskiego kongresmana Marka Greena, za głosowanie przeciwko ustawie, która zwiększyłaby liczbę linii komórek macierzystych na finansowanie federalne. W jednej reklamie matka dziecka z cukrzycą typu mówi: Kiedy polityk z Waszyngtonu, taki jak Mark Green, powie, że zamierza zakazać badań nad komórkami macierzystymi, mówię: Powiedz to mojej córce .
W Kalifornii gubernator republikański Arnold Schwarzenegger odpowiedział na lipcowy weto prezydenta George a W. Busha, wystawiając pożyczkę w wysokości 150 milionów dolarów z budżetu państwa na inicjatywę badawczą w zakresie badań nad komórkami macierzystymi. Dzięki długoterminowemu finansowaniu związanemu ze sprawami sądowymi, Kalifornijski Instytut Medycyny Regeneracyjnej (CIRM) nie był w stanie przyznać grantów badawczych; teraz oczekuje się ogłoszenia pierwszych w około 6 miesięcy. Jak na ironię, weto Busha przywróciło nas do życia , powiedział prezes CIRM, Zach Hall.
Weto prezydenta doprowadziło do ożywienia badań nad ludzkimi zarodkowymi komórkami macierzystymi jako kwestii politycznej dla wielu kandydatów do federalnych i państwowych urzędów w całym kraju. Politycy obu głównych partii próbują wykorzystać takie badania jako kwestię klinów , aby zarekwirować wyborców. Większość Demokratów i niektórzy umiarkowani Republikanie popierają badania, podczas gdy wielu konserwatywnych republikanów jest przeciwko nim. Dosłownie miałem telefon od kandydata na szeryfa , szukając informacji na ten temat, powiedział Sean Tipton, prezes Koalicji na rzecz Postępu Badań Medycznych, sojuszu grup medycznych, które wspierają badania. Myślę, że jedna z dynamiki. . . jest to, że wyborcy sprzeciwiający się pokazali, że będą głosować w tej sprawie i tylko w tej kwestii. A pro-naukowa, pro-cierpliwa społeczność nie pokazała, że to prawda.
Pewien lekarz w Kongresie, przedstawiciel Joe Schwarz z Michigan, uważa, że jego poparcie dla ludzkich badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi odegrało rolę w jego utracie w sierpniowym pierwowzorze. Schwarz, umiarkowany republikanin z bardzo konserwatywnej dzielnicy, głosował za ustawą, która została zawetowana przez prezydenta, i przegrał z bardziej konserwatywnym pretendentem. To była jedna z kart, w które grał mój przeciwnik , powiedział, dodając, że zamierza wznowić praktykę otolaryngologii i udzielić wsparcia dwustanowej inicjatywie Michigan promującej badania nad komórkami macierzystymi.
Kongresmen Joe Schwarz, MD
Polityka administracji Busha zabrania federalnego finansowania badań przy użyciu jakichkolwiek linii ludzkich embrionalnych komórek macierzystych, z wyjątkiem tych, które zostały utworzone przed 9 sierpnia 2001 r.
[patrz też: certyfikat pierwszej pomocy, jak zrobić trx, zdrowie po hiszpańsku ]
[więcej w: rehabilitacja neurologiczna warszawa, olx czechowice, ile kosztuje wizyta u lekarza medycyny pracy ]